Lexar THOR RGB Memoria RAM DDR5 32GB Kit (2x16GB) 6000 MHz, DRAM 288-Pin UDIMM PC Memoria DDR5 para Computadora Juegos Alto Rendimiento Compatible con Intel XMP 3.0/AMD Expo 1.35V (LD5U16G60C38BG-RGD)
Shipping calculated at checkout.
Flexible credit available
From Buy Now, Pay Later to our Monthly Payment Plans, we have a range of credit options available.
Delivery and Shipping
The estimated delivery time is 12-15 working days.
All shipments are certified, with tracking number, properly packaged and with a security seal.
Only New Products
All our products are new and are shipped factory sealed.
Official Guarantee
All our products have an official manufacturer's warranty.
Product Condition
New product, factory sealed.
Description
Marca: Lexar
Caracteristicas:
  • Rendimiento DDR5 feroz. El kit Lexar THOR RGB DDR5 RAM de 32 GB (2 x 16 GB) de 6000 MHz ofrece hasta 6000 MT/s con una sincronización tan baja como CL38 para una experiencia de próxima generación.
  • Diseño duradero que disipa el calor. El nuevo diseño THOR de Lexar THOR RGB DDR5 RAM cuenta con un disipador de calor duradero de 1,6 mm de espesor en aluminio sólido para una disipación de calor superior.
  • Factor de forma de perfil bajo. Con tan solo 40 mm de alto, la memoria RAM Lexar THOR RGB DDR5 es perfecta para construcciones de PC compactas.