SilverStone SST-ST1000-PTS - Strider Platinum Series, 1000W 80 Plus Platinum, fuente de alimentación ATX PC, ventilador de 120 mm HYB, 140 mm de profundidad, 100% modular
Shipping calculated at checkout.
Flexible credit available
From Buy Now, Pay Later to our Monthly Payment Plans, we have a range of credit options available.
Delivery and Shipping
The estimated delivery time is 12-15 working days.
All shipments are certified, with tracking number, properly packaged and with a security seal.
Only New Products
All our products are new and are shipped factory sealed.
Official Guarantee
All our products have an official manufacturer's warranty.
Product Condition
New product, factory sealed.
Description
Marca: SilverStone
Color: multicolour
Caracteristicas:
  • Diseño compacto con una profundidad de 140mm para una integración sencilla
  • Alta eficiencia con certificación 80 plus platinum
  • Cables 100% modulares
  • Salida de corriente continua 24/7 con temperatura de funcionamiento de 40ºc
  • Raíl único de primera clase de +12v
  • Estricta regulación del voltaje de ±3% y baja fluctuación y ruido eléctrico